כולם מדברים על פילאטיס אף אחד לא מדבר על תועלת…אז מהן התועלות?

בשנים האחרונות יותר ויותר א.נשים (בעיקר נשים) מתרגלים פילאטיס. עבודה על שרירי בטן, זוקפי גב, יציבות וגמישות כולם חלק מהאימון. אבל מה התועלות מאימון כזה? מאמנות כושר של סטודיו סטייפיט בנתניה – מספרות על תועלות באימון פילאטיס מכשירים:

משהו לקום אליו בבוקר –  פילאטיס מכשירים יספק לך את המוטיבציה להתחיל את היום. כשאת יודעת שממתין לך אימון פרטני, אישי וכזה שיוצאים מגופך את המירב – את יודעת שכדאי לך להגיע לאימון. "גם אם קשה לפתוח את דלת הסטודיו ולהתחיל אימון, או אם קשה לשים את המזרן על הרצפה" מסבירה מדריכת פילאטיס מכשירים בנתניה "את כבר יודעת שהתנועתיות הזורמת תספק לך את האנרגיה והרעננות שאת צריכה למהלך היום."

האטת הזדקנות – עבודה על השלד נחשבת חלק בלתי נפרד מהתועלות של אימון פילאטיס. כאשר מתרגלים פילאטיס מבצעים עבודה מסיבית על השלד ועל כל מערכת השרירים" מסבירות המדריכות "זקיפות הגו, עבודה על הגמשה של מפרקים, מתיחות ונשימות – כולם תורמים לחיזוק מערכות הגוף וחיזוק העצמות. כך מרבית הנשים מחזקות את השלד ומאטות תהליכי הזדקנות."

חיזוק רצפת אגן – "נשים אחרי לידה וגם נשים שילדו לפני 30 שנה, מגיעות לשיעורי פילאטיס מכשירים בנתניה מתוך רצון לעבוד על רצפת אגן." עבודה על שרירי בטן תחתונים הם חלק בלתי נפרד מאימון מסוג זה. בדרך לחיזוק רצפת אגן, המתאמנות יכולות לחטב את הגוף בעיקר בחלקים כמו ישבן, ירכיים ובטן תחתונה.

אימון שיכול להתאים לנשים בכול גיל – מדריכות  studiostayfit מספרות שאין חוויה טובה יותר מלראות מתאמנות בגילים שונים באימונים. "כשמתאמנות מבוגרות יותר מצליחות לבצע תרגילים של בנות 20 או 30 – זאת מתנה שאין כמותה!" הן מסבירות. "אימון פילאטיס מכשירים מתאים לכל אישה כמעט בכול גיל. נשים רוצות לשמור על גוף חטוב ובריא נהנות מהתועלות הרבות שיש באימון החל משיקום פציעות או עבודה על יציבה נכונה וגמישות, עד שמירה על גוף חטוב וארוך."

שיפור גמישות – חשבת שאת לא גמישה או לא יכולה לגעת באצבעות הרגליים עם הידיים? תחשבי שוב. פילאטיס רצפה או מכשירים, יאפשר להחזיר את הגמישות לגופך. נשים שלא ניסו תרגילי גמישות מאז התיכו ן- מוצאות עצמן מתגמשות יותר מאימון לאימון. פילאטיס מפתח עם הזמן את היכולת של הגוף להימתח ולהיות גמיש. "אם תגיעי פעמיים שלוש בשבוע לאימון פילאטיס מכשירים בנתניה או בכול מקום אחר" מסבירה מאמנת ותיקה "תכלי לגלות שהגוף שלך כבר לא "פקקט", אלא שיש לך עדיין יכולות ורק דרושה התעוררות של השרירים ומוטיבציה גבוהה." היא מסכמת.

כדי להכיר את הסטודיו ואת המדריכות, רצוי לחפש פילאטיס מכשירים בנתניה ולהיכנס לאתר של studiostayfit. כך תכלי להבין יותר על יתרונות של אימון פילאטיס והיכולת של הגוף שלך להשתקם ולהפוך לחזק וחטוב יותר.

תפריט נגישות