סובלת מסטרס? פילאטיס מכשירים בנתניה ישחרר את כל הגוף ויחזק אותך גם בתקופות קשות…

הימים שאנחנו עוברות הם לא ימים קלים, כשרבות מאיתנו לא יודעות כיצד לחזור לשגרה. בשיחות עם נשים, גילינו כי יש מרגישות אשמות שהן יוצאות לעשות משהו טוב עבור עצמן ויש את מי שאינה מגיעה יותר לחדר הכושר ואפילו לא יוצאת מהבית. ובכל זאת, דאגה לגוף ללא רגשות אשם היא דבר חיוני, מכיוון שעד כמה שהמצב קשה – צריך להמשיך לחיות ובד בבד לדאוג לאיזון פיזי ונפשי ול well being שלנו. 

אבל לפני שנתחיל לדבר על פילטיס, חשוב לדעת שתוחלת החיים בישראל נחשבת בין הגבוהות בעולם, בזמן שנשים ישראליות חיות בממוצע עד גיל 80 . בנוסף לכך, נשים בישראל חיות יותר מ-20 שנה אחרי שהן יוצאות לפנסיה, בעיקר כשהן בוחרות בפעילות גופנית מטיבה. 

אז מה קורה בפועל לאישה הישראלית, מבחינת בריאות בשנה האחרונה? 

בחצי שנה או בשנה האחרונה רבות הנשים מגילאי 20 עד 60 ואפילו 70 80 הסבירו שלשמור על כושר בשעת לחץ זה לא דבר קל. רבות חיפשו אימון שאינו קצבי מידי כדוגמת אימון 'היט' או אימון 'זומבה', בעיקר משום שהן מרגישות קושי להיכנס לאווירה של שמחה וקושי לרקוד ולצלילי מוזיקה מסיבתית. 

אבל כשיצאנו לחפש סטודיו המציע פילאטיס מכשירים בנתניה, גילינו שמתאמנות מרגישות נוח עם אימון פילאטיס רצפה או מכשירים. "תחושת רגשות האשם על כך  שאני אפזז וארקוד בסטודיו המציע ריקודים או אירובי בעצימות גבוהה עלו וגרמו לי לצאת באמצע אימון" הסבירה אחת המתאמנות והוסיפה "לכן בחרתי באימון פילאטיס מכשירים אשר מאפשר לי לעבוד על השרירים, לחזק את הגוף ולחטב אותו. האימון מתקיים עם מוזיקה רגועה ומדריכה שמדברת ומתמקדת בי ובהגמשת גופי." מתאמנת אחרת סיפרה שהגיעה לאימוני סטודיו מכשירים בנתניה בגלל סטרס וכאבי צוואר שנגרמו מעומס ולחץ "דווקא שיעור פילאטיס הוא זה ששחרר את המחשבות הטורדניות ועזר להרפות את השכמות ולשחרר את כל הגוף." סיכמה. 

למה אימון פילטיס מכשירים מתאים לנשים בכול הגילים? 

כשאנחנו דואגות לגוף שלנו אנחנו לא מותירות את הדברים האחרים בצד, אלא מתמקדות בעצמינו ובאיזון וחיזוק הגוף. פילטיס הוא אימון של שעה אשר מטיב עם הגוף והנפש, בעיקר כשמדובר באימון פילאטיס מכשירים בנתניה. 

אז בואי נבין מה זה פילאטיס

רבות הנשים שחושבות שמדובר באימון איטי או "יוגי כזה" שעובד לאט ולאו דווקא מחטב את הגוף, או לא מתאים לנשים צעירות. אבל פילאטיס הוא ההפך מזה – זהו אינו אימון קל. התרגול ידרוש ממך מאמץ וכוח פיזי נשימתי, ואם תתמידי, תוכלי לבנות את היכולת שלך בהדרגה להיות חזקה יותר באימון ובכך להפיק את המקסימום מהגוף. 

האימון מתאים לנשים בכל הגילים החל מגיל 16 עד 90!. הוא מטיב עם הגוף, מחטב אותו, עובד מתוך שרירי הבטן והליבה ומהווה הכנה נהדרת להתמודדות עם האתגרים של החיים. 

איך תראי ותרגישי אחרי אימון?

אם תתחילי לתרגל פילטיס מכשירים בנתניה או בכול מקום אחר, תגלי שאת מתחזקת, מחטבת את הגוף, מרגישה גמישה וזקופה יותר ויוצאת עם מצב רוח טוב, כשרמת הסטרס תרד. האנדורפינים והורמוני האושר ישתחררו בגופך, ואת תצאי מחוזקת מהסטודיו בעיקר אם תגיעי פעמיים בשבוע לאימון. 

חשוב לזכור שפילטיס נועד לחזק את הגוף ולהגמיש אותו מפני שהוא הומצא כבר לפני 100 שנה. האימון השתכלל, הגיע אל תרבות המערב, והפך חלק בלתי נפרד מחיי היום יום של נשים בכול העולם. 

תפריט נגישות