כיצד פילאטיס חיוני לגוף? 

כיצד פילאטיס חיוני לגוף
כיצד פילאטיס חיוני לגוף

פילאטיס נחשב אחד מאימוני הכושר הפופולאריים עבור נשים וגברים. מי שיבחר פילאטיס מכשירים בנתניה או פילאטיס רצפה – יוכל להנות ממגוון רחב של יתרונות כמו תוספת אנרגיה וחיוניות לגוף אחרי כל אימון, עבודה על גמישות, חיטוב הגוף ואפילו טיפול בפציעות! אבל מה הופך את האימון לחיוני כל כך? הנה כמה נקודות חשובות: 

הגברת מודעות לגוף

כולם מדברים על איכות חיים ו וואלנאס. אבל איך מגשימים זאת? פילאטיס משפר את איכות החיים מפני שהוא מחבר בין גוף לנפש. בזמן האימון לומדים לשים לב לתנועות, לוודא שהגו זקוף בזמן שהמתאמנים ילמדו לנשום נכון תוך כדי תרגול והבנה מה טוב ובריא לגוף. 

הפגת מתחים

השנה האחרונה שעברה עלינו – גרמה ללא מעט מתחים וגם לוויתור על פעילות גופנית בשל חרדות או דיכאון. עם זאת, אימון פילאטיס הוא זה שנשים וגברים החלו לחזור איליו בעיקר בשגרה תחת עומס ולחצים נפשיים. היכולת של אימון פילאטיס לשלב נשימה עמוקה ומבוקרת, והפגת מתחים – יכולה להפחית חרדה ולשפר את בהריאות הנפשית. 

פילאטיס מכשירים עובד על חיזוק ליבה

פילאטיס מתמקד מאוד בחיזוק שרירי הליבה כולל שרירי הבטן, הגב ורצפת אגן. העבודה מספקת חוזק, יציבה נכונה, שיווי משקל, עבודה עם משקל הגוף, ומפחיתה את הסיכון לפציעות וכאבי גב.

גמישות 

תרגילי פילאטיס מכשירים משפרים את הגמישות ואת תנועת המפרקים. התנועות והמתיחות המגוונות עוזרות להאריך ולחזק את השרירים, מה שהופך את הגוף לגמיש וזריז יותר. כדאי  לבחור פילאטיס מכשירים בנתניה שיש בו  צוות מדריכות מנוסה שיודע להציב מטרות לכל מתאמנת מבחינת גמישות הגוף וחיזוק שרירים. 

יציבה טובה יותר

פילאטיס שם דגש על יציבות, איזון ושיפור יציבה. חשוב לזכור שיציבה טובה מפחיתה עומס על עמוד השדרה והשרירים, ומונעת כאבים כרוניים ואף מעכבת הזדקנות.

גוף חטוב וזקוף

פילאטיס עובד על זקיפות הגוף. האימון מחטב את הגוף, מכניס חמצן חיוני לשרירים ומספק מראה צעיר, גמיש ורענן יותר.  פילאטיס מכשירים למשל, שם דגש על טכניקות נשימה נכונות המשפרות את יכולת הריאות ואת זרימת החמצן לשרירים. נשימה משופרת תומכת בבריאות הלב ומזרימה כלי דם.

מניעה וטיפול בפציעות

תרגילי פילאטיס מתמקדים בתנועות מבוקרות ומדויקות ומפחיתים את הסיכון לפציעות. יש מי שבוחר את האימון על מנת להחלים מפציעה ויש מי שירצה לחזק באימון את השרירים המייצבים ולשפר את שיווי המשקל מה שיכול למנוע נפילות או פציעות.

בין היתר מדובר באימון מעולה לטיפול בפציעות וכאבים. הוא מומלץ בפיזיותרפיה לשיקום וטיפול בכאב. פילאטיס מכשירים יעיל במיוחד להחלמה מפציעות, ניתוחים וכאבים כרוניים כמו כאבי גב ודלקת פרקים.

לסיכום – אם אתם מחפשים אימון פילאטיס מכשירים בנתניה או בכל מקום אחר – חשוב לבחור סטודיו שיתאים את האימון שלכם לרמת הכושר הגופני שלכם ולצרכים שלכם.  

 

תפריט נגישות