האם פילאטיס מכשירים טוב יותר מפילאטיס רצפה?

האם פילאטיס מכשירים טוב יותר מפילאטיס רצפה? ואיך בוחרים מקום טוב לפילטיס מכשירים בנתניה? המומחים עונים. 

בישראל יש לא מעט אנשים שבוחרים בפילאטיס כדרך אימון טבעית ונכונה עבור שמירה על איכות חייהם. האימון שקיים כבר 100 שנה – עובד על כל שרירי הליבה ובעיקר מתוך הבטן תוך שמירה על יציבה, בזמן שהתרגול מחטב ומעצב את הגוף. פילטיס מכשירים מעולה ליציבה טובה יותר, הארכת שרירים, שמירה על שיווי משקל ומתן אורך לגוף, האימון מתאים עבור מי שרוצה לרדת במשקל עם אימון מתון, ממוקד ופרטני. 

אבל מאז שג'וזף פילאטיס המציא את השיטה – כדי להתגבר על מחלות שהוא חווה כנער  – פעל ג'וזף כדי לאמן פצועי קרב וספורטאים ולעזור להם להחלים מפציעות. האימון שפיתח נחלק עם השנים לכמה אימונים שונים, וכיום ניתן למצוא פילאטיס מכשירים בנתניה, פילאטיס רצפה, פילאטיס להריון ועוד שלל אימונים – בזמן שכולם מתבססים על שיטה אחת מוצלחת במיוחד. 

מה זה פילאטיס מכשירים? 

כשהמציאו מכשירי פילאטיס, המציאו למעשה דרך לתרגל טוב יותר את כלל התרגילים, בעיקר כשישנה התנגדות הנוצרת בגוף והופכת את האימונים לאפקטיבי יותר. פילטיס מכשירים בנתניה חייב לכלול ציוד כמו כיסאות פילאטיס, גומיות מסוגים שונים, מיטת פילאטיס המגמישה את הגוף ומחטבת מיישרת ומעצבת אותו. האימון כולל גם כדורי פיזיו גדולים שעוזרים להעמיס על הגוף משקל וגם לספק לו גמישות ואתנחתא לאחר האימון, בזמן שאפשר לעבוד על כול הגוף עם מגוון רחב של מכשירים שעוזרים לקחת את האימון למקום אחר ומאתגר יותר. 

מה זה פילאטיס רצפה?

שיטת האימון דומה לזאת של המכשירים רק שבאימון כזה, משתמשים בגוף להתנגדות ובאיברי הגוף על מנת להוסיף משקל או הגדלת המנוף: כמו עבודה על הבטן עם הירכיים, או שימוש בפלאנקים מסוגים שונים שמחטבים את ליבת הגוף. באימון זה תמצאו מגוון תרגילי יציבה וחיטוב יצירתיים ומותאמים אישית. 

אז מה עדיף? פילטיס מכשירים או רצפה?

כששאלנו מדריכות פילאטיס בנתניה מה עדיף מבין השניים – חלק מהמדריכות ציינו שההתאמה אינדיבידואלית וקשורה לצרכים של כל אחת. "יש מי שתרצה רק פילאטיס רצפה ולאו דווקא תתחבר לפילאטיס מכשירים." אומרת מאמנת שעובדת בסטודיו המציע פילאטיס מכשירים בנתניה. "יש מי שלאו דווקא תעדיף את המכשירים אלא תסתמך על משקל גופה ועבודה מתוך מרכז הגוף תוך כדי התנגדות והגמשת הגוף". אומרת מדריכה אחרת. בסטודיו, מספרות המדריכות יש ציוד שונה בו אנחנו משתמשות, כמו גומיות או כדורי פיזיו ואפילו חישוקים שעוזרים במתיחות. 

מאמנת ותיקה המציעה פילאטיס מכשירים בנתניה מסבירה שדווקא המכשירים הם שמושכים את המתאמנות שרוצות לאתגר את עצמם עוד יותר, לעבוד מתוך ליבת הגוף, לעבוד על זקיפות הגב, להגמיש שרירים, להגיע למתיחות טובות יותר בכל שיעור – משמע: שיהיו ארוכות יותר ויותר. "באמצעות המכשירים אפשר לדעת לי לעבוד נכון יותר." 

באופן כללי אמרו המדריכות שכל מתאמנת יכולה לבחור את השיטה שלה, אבל לפני הכול כדאי להגיע לפחות לשיעור ניסיון אחד בפילאטיס מכשירים וגם להגיע פילאטיס רצפה. 

איך בוחרים פילאטיס מכשירים בנתניה?

  • כשאתן בוחרות מקום שיהיה לכן טוב להתאמן בו, שימו לב שיש במקום מדריכות מקצועיות בלבד. וודאו כי יש מקום עבור פילאטיס מכשירים בחדר נפרד שמתאים לאימון. 
  • כדאי לבחור סטודיו עם ציוד טוב לפילאטיס שיעזור לכם להתקדם עוד ועוד עם האימון. 
  • בדקו שהמקום מרווח ונעים נשי ומכיל. 

בצורה כזאת תוכלו להצטרף לאימון כמה פעמים בשבוע, תוך התקדמות הלאה וחיזוק הגוף עם כל אימון. 

תפריט נגישות